00:00:00 / 00:00:00
Persoonlijkheden / Alle persoonlijkheden / Annelies Van Parys
Annelies Van Parys
Internet
°1975
België
Biografie
Annelies Van Parys studeerde compositie aan het Koninklijk Conservatorium van Gent met Luc Brewaeys. Haar werk werd meermaals bekroond. In 2011 kreeg ze de prestigieuze titel van Laureaat van de Koninklijke Vlaamse Academie van België voor Wetenschappen en Kunsten. Sinds 2014 is ze eveneens lid van deze Academie.

Haar werken werden uitgevoerd door zowat alle grote Belgische ensembles (Ictus, Nadar, Spectra, Oxalys…), heel wat belangrijke buitenlandse ensembles (Quatuor Diotima, Cantus Zagreb, NYNME New York, Recherche Freiburg, SMCQ Montreal …) en door de meeste Belgische orkesten. Dirigenten als Otto Tausk, Sian Edwards, James Wood en Arturo Tamayo dirigeerden haar composities. Haar Tweede Symfonie stond op het programma bij het openingsconcert van de ISCM World Music Days 2012.

Sinds 2007 is Annelies Van Parys composer in residence bij Muziektheater Transparant. De productie Ruhe (met Collegium Vocale Gent) werd wereldwijd meer dan 100 keer opgevoerd. Transparant stond ook in voor de productie van Index of Memories (VocaalLAB Nederland), An Oresteia (Asko|Schoenberg) en haar kamermuziekbewerking van Debussy’s Pelléas et Mélisande (Oxalys), dat in de pers werd omschreven als 'een wonder'. In 2014 schreef ze voor Transparant de Opera Private View waarmee ze herhaaldelijk in de prijzen viel: de Fedora-Rolf Liebermann Prize for opera, de Music Theatre Now Prize, Best Production op het Armel Opera Festival in Budapest en de Sabamprijs voor hedendaagse muziek.

De opera tourde ook in 15-16 door Europa. De uitvoering werd verzorgd door de Neue Vocalsolisten Stuttgart en Asko|Schoenberg, gedirigeerd door Etienne Siebens. Coproducenten waren ondermeer de Vlaamse Opera, Deutsche Oper Berlin, Bergen Nasjonale Opera (Noorwegen) en Asko|Schoenberg.

Annelies Van Parys wordt steeds vaker uitgenodigd op grote festivals en in de grote Europese concertzalen. Ook is ze gegeerd als jurylid voor internationale compositiewedstrijden. Ze geeft momenteel les aan het Koninklijk Conservatorium van Brussel en is ere-ambassadeur van het Gentse Conservatorium.
Video's
Halve finale 2017 : Astrig Siranossian - recital
Maandag 15 mei 2017 Flagey/Studio 4 Johann Sebastian Bach : Preludium (Suite n. 2 in d BWV 1008) Johann Sebastian Bach : Sarabande (Suite n. 2 in d BWV 1008) Johann Sebastian Bach : Gigue (Suite n. 2 in d BWV 1008) Annelies Van Parys : Chacun(e) sa chaconne Fantasiestücke op. 73 Fantasiestücke | Lebhaft, leicht | Rasch und mit Feuer Benjamin Britten : Sonate in C op. 65 Dialogo (Allegro) | Scherzo - Pizzicato | Elegia | Marcia | Moto perpetuo Solist : Astrig Siranossian Pianobegeleider : Julien Gernay
De detailpagina bekijken
Halve finale 2017: Yuya Okamoto - recital
Maandag 15 mei 2017 Flagey/Studio 4 Johann Sebastian Bach : Preludium (Suite n. 6 in D BWV 1012) Johann Sebastian Bach : Allemande (Suite n. 6 in D BWV 1012) Johann Sebastian Bach : Courante (Suite n. 6 in D BWV 1012) Annelies Van Parys : Chacun(e) sa chaconne Igor Stravinsky : Italiaanse suite Introduzione | Serenata | Aria | Tarantella | Minuetto e Finale Henri Dutilleux : Trois Strophes sur le nom de Sacher, pour violoncelle solo Un poco indeciso | Un poco indeciso | Vivace Solist : Yuya Okamoto Pianobegeleider : Thomas Hoppe
De detailpagina bekijken
Halve finale 2017: Seungmin Kang - recital
Maandag 15 mei 2017 Flagey/Studio 4 Johann Sebastian Bach : Preludium (Suite n. 1 in G BWV 1007) Johann Sebastian Bach : Sarabande (Suite n. 1 in G BWV 1007) Johann Sebastian Bach : Gigue (Suite n. 1 in G BWV 1007) Alfred Schnittke : Sonate n. 1 op. 129 Largo | Presto | Largo Annelies Van Parys : Chacun(e) sa chaconne Rodion Shchedrin : Russische Weisen Solist : Seungmin Kang Pianobegeleider : Keiko Tamura
De detailpagina bekijken
Halve finale 2017: JeongHyoun (Christine) Lee - recital
Maandag 15 mei 2017 Flagey/Studio 4 Annelies Van Parys : Chacun(e) sa chaconne Johann Sebastian Bach : Preludium (Suite n. 3 in C BWV 1009) Johann Sebastian Bach : Sarabande (Suite n. 3 in C BWV 1009) Johann Sebastian Bach : Gigue (Suite n. 3 in C BWV 1009) Pyotr Tchaikovsky : Pezzo capriccioso in b op. 62 Igor Stravinsky : Italiaanse suite Introduzione | Serenata | Aria | Tarantella | Minuetto e Finale Gaspar Cassadó : Dans van de groene duivel Solist : JeongHyoun (Christine) Lee Pianobegeleider : Dana Protopopescu
De detailpagina bekijken
Halve finale 2017: Santiago Cañón-Valencia - recital
Dinsdag 16 mei 2017 Flagey/Studio 4 Johann Sebastian Bach : Preludium (Suite n. 6 in D BWV 1012) Johann Sebastian Bach : Sarabande (Suite n. 6 in D BWV 1012) Johann Sebastian Bach : Gigue (Suite n. 6 in D BWV 1012) Annelies Van Parys : Chacun(e) sa chaconne Dmitry Shostakovich : Sonate in d op. 40 Allegro non troppo | Allegro | Largo | Allegro Hans Bottermund : Variaties op een thema van Paganini Solist : Santiago Cañón-Valencia Pianobegeleider : Naoko Sonoda
De detailpagina bekijken
Halve finale 2017: Irena Josifoska - recital
Dinsdag 16 mei 2017 Flagey/Studio 4 Johann Sebastian Bach : Preludium (Suite n. 4 in Es BWV 1010) Johann Sebastian Bach : Sarabande (Suite n. 4 in Es BWV 1010) Johann Sebastian Bach : Gigue (Suite n. 4 in Es BWV 1010) Ludwig van Beethoven : Variaties op Bei Männern, welche Liebe fühlen WoO 46 Robert Schumann : Adagio en Allegro op. 70 Annelies Van Parys : Chacun(e) sa chaconne Claude Debussy : Sonate in d Prologue | Sérénade | Finale Solist : Irena Josifoska Pianobegeleider : Jonas Vitaud
De detailpagina bekijken
Halve finale 2017: Christoph Heesch - recital
Dinsdag 16 mei 2017 Flagey/Studio 4 Johann Sebastian Bach : Preludium (Suite n. 5 in c BWV 1011) Johann Sebastian Bach : Allemande (Suite n. 5 in c BWV 1011) Johann Sebastian Bach : Courante (Suite n. 5 in c BWV 1011) Annelies Van Parys : Chacun(e) sa chaconne Franz Schubert : Fantasie in C op. 159 D 934 Andante molto - Allegretto - Andantino | Allegro - Allegretto - Presto Solist : Christoph Heesch Pianobegeleider : Naoko Sonoda
De detailpagina bekijken
Halve finale 2017: Bruno Philippe - recital
Dinsdag 16 mei 2017 Flagey/Studio 4 Johann Sebastian Bach : Preludium (Suite n. 4 in Es BWV 1010) Johann Sebastian Bach : Courante (Suite n. 4 in Es BWV 1010) Johann Sebastian Bach : Gigue (Suite n. 4 in Es BWV 1010) Annelies Van Parys : Chacun(e) sa chaconne Francis Poulenc : Sonate FP 143 Allegro - Tempo di marcia | Cavatine | Ballabile | Finale David Popper : Elfendans Solist : Bruno Philippe Pianobegeleider : Tanguy de Williencourt
De detailpagina bekijken
Halve finale 2017: Ivan Karizna - recital
Woensdag 17 mei 2017 Flagey/Studio 4 Johann Sebastian Bach : Preludium (Suite n. 6 in D BWV 1012) Johann Sebastian Bach : Sarabande (Suite n. 6 in D BWV 1012) Johann Sebastian Bach : Gigue (Suite n. 6 in D BWV 1012) Sergey Prokofiev : Sonate in C op. 119 Andante grave | Moderato | Allegro ma non troppo David Popper : Elfendans Annelies Van Parys : Chacun(e) sa chaconne Solist : Ivan Karizna Pianobegeleider : Takashi Sato
De detailpagina bekijken
Halve finale 2017: Julia Hagen - recital
Woensdag 17 mei 2017 Flagey/Studio 4 Johann Sebastian Bach : Preludium (Suite n. 3 in C BWV 1009) Johann Sebastian Bach : Sarabande (Suite n. 3 in C BWV 1009) Johann Sebastian Bach : Gigue (Suite n. 3 in C BWV 1009) Annelies Van Parys : Chacun(e) sa chaconne Dmitry Shostakovich : Sonate in d op. 40 Allegro non troppo | Allegro | Largo | Allegro Henryk Wieniawski : Scherzo - Tarantelle op. 16 Solist : Julia Hagen Pianobegeleider : Naoko Sonoda
De detailpagina bekijken
Halve finale 2017: Alexey Zhilin - recital
Woensdag 17 mei 2017 Flagey/Studio 4 Johann Sebastian Bach : Preludium (Suite n. 4 in Es BWV 1010) Johann Sebastian Bach : Sarabande (Suite n. 4 in Es BWV 1010) Johann Sebastian Bach : Gigue (Suite n. 4 in Es BWV 1010) Johannes Brahms : Sonate n. 2 in F op. 99 Allegro vivace | Adagio affettuoso | Allegro passionato | Allegro Annelies Van Parys : Chacun(e) sa chaconne Pyotr Tchaikovsky : Pezzo capriccioso in b op. 62 Solist : Alexey Zhilin Pianobegeleider : Daniel Blumenthal
De detailpagina bekijken
Halve finale 2017: Victor Julien-Laferrière - recital
Woensdag 17 mei 2017 Flagey/Studio 4 Johann Sebastian Bach : Preludium (Suite n. 2 in d BWV 1008) Johann Sebastian Bach : Allemande (Suite n. 2 in d BWV 1008) Johann Sebastian Bach : Gigue (Suite n. 2 in d BWV 1008) Johannes Brahms : Sonate n. 2 in F op. 99 Allegro vivace | Adagio affettuoso | Allegro passionato | Allegro Annelies Van Parys : Chacun(e) sa chaconne Fritz Kreisler : La campanella (naar N. Paganini) Solist : Victor Julien-Laferrière Pianobegeleider : Théo Fouchenneret
De detailpagina bekijken
Halve finale 2017: Jonas Palm - recital
Donderdag 18 mei 2017 Flagey/Studio 4 Henri Dutilleux : Trois Strophes sur le nom de Sacher, pour violoncelle solo Un poco indeciso | Un poco indeciso | Vivace Johann Sebastian Bach : Preludium (Suite n. 2 in d BWV 1008) Johann Sebastian Bach : Courante (Suite n. 2 in d BWV 1008) Johann Sebastian Bach : Sarabande (Suite n. 2 in d BWV 1008) Annelies Van Parys : Chacun(e) sa chaconne Ludwig van Beethoven : Sonate n. 5 in D op. 102/2 (Sonates voor cello en piano) Allegro con brio | Adagio con molto sentimento d'affetto | Allegro - Allegro fugato Solist : Jonas Palm Pianobegeleider : Yukie Takai
De detailpagina bekijken
Halve finale 2017: James Jeonghwan Kim - recital
Donderdag 18 mei 2017 Flagey/Studio 4 Johann Sebastian Bach : Preludium (Suite n. 6 in D BWV 1012) Johann Sebastian Bach : Sarabande (Suite n. 6 in D BWV 1012) Johann Sebastian Bach : Gigue (Suite n. 6 in D BWV 1012) Annelies Van Parys : Chacun(e) sa chaconne Johannes Brahms : Sonate n. 2 in F op. 99 Allegro vivace | Adagio affettuoso | Allegro passionato | Allegro Solist : James Jeonghwan Kim Pianobegeleider : Anna Naretto
De detailpagina bekijken
Halve finale 2017: Sihao He - recital
Donderdag 18 mei 2017 Flagey/Studio 4 Johann Sebastian Bach : Preludium (Suite n. 5 in c BWV 1011) Johann Sebastian Bach : Sarabande (Suite n. 5 in c BWV 1011) Johann Sebastian Bach : Gigue (Suite n. 5 in c BWV 1011) Annelies Van Parys : Chacun(e) sa chaconne Max Bruch : Kol Nidrei op. 47 Igor Stravinsky : Italiaanse suite Introduzione | Serenata | Aria | Tarantella | Minuetto e Finale Solist : Sihao He Pianobegeleider : Victor Santiago Asuncion
De detailpagina bekijken
Halve finale 2017: Valentino Worlitzsch - recital
Donderdag 18 mei 2017 Flagey/Studio 4 Johann Sebastian Bach : Preludium (Suite n. 6 in D BWV 1012) Johann Sebastian Bach : Courante (Suite n. 6 in D BWV 1012) Johann Sebastian Bach : Sarabande (Suite n. 6 in D BWV 1012) Robert Schumann : Adagio en Allegro op. 70 Annelies Van Parys : Chacun(e) sa chaconne Benjamin Britten : Sonate in C op. 65 Dialogo (Allegro) | Scherzo - Pizzicato | Elegia | Marcia | Moto perpetuo Solist : Valentino Worlitzsch Pianobegeleider : Naoko Sonoda
De detailpagina bekijken
Halve finale 2017: Anastasia Kobekina- recital
Vrijdag 19 mei 2017 Flagey/Studio 4 César Franck : Sonate in A FWV 8 Allegretto ben moderato | Allegro | Recitativo-Fantasia (ben moderato) | Allegretto poco mosso Johann Sebastian Bach : Preludium (Suite n. 6 in D BWV 1012) Johann Sebastian Bach : Sarabande (Suite n. 6 in D BWV 1012) Johann Sebastian Bach : Gigue (Suite n. 6 in D BWV 1012) Annelies Van Parys : Chacun(e) sa chaconne Vladimir Kobekin : Narrenschiff Solist : Anastasia Kobekina Pianobegeleider : Karine Sélo
De detailpagina bekijken
Halve finale 2017: Yan Levionnois - recital
Vrijdag 19 mei 2017 Flagey/Studio 4 Johann Sebastian Bach : Preludium (Suite n. 2 in d BWV 1008) Johann Sebastian Bach : Allemande (Suite n. 2 in d BWV 1008) Johann Sebastian Bach : Gigue (Suite n. 2 in d BWV 1008) Annelies Van Parys : Chacun(e) sa chaconne Gabriel Fauré : Vlinder op. 77 Richard Strauss : Sonate in F op. 6 Allegro con brio | Andante ma non troppo | Allegro vivo Solist : Yan Levionnois Pianobegeleider : Anna Naretto
De detailpagina bekijken
Halve finale 2017: Brannon Cho - recital
Vrijdag 19 mei 2017 Flagey/Studio 4 Johann Sebastian Bach : Preludium (Suite n. 6 in D BWV 1012) Johann Sebastian Bach : Sarabande (Suite n. 6 in D BWV 1012) Johann Sebastian Bach : Gigue (Suite n. 6 in D BWV 1012) Sergey Prokofiev : Sonate in C op. 119 Andante grave | Moderato | Allegro ma non troppo Annelies Van Parys : Chacun(e) sa chaconne Mario Castelnuovo-Tedesco : Paraphrase sur "Largo al' factotum" du Barbier de Séville Solist : Brannon Cho Pianobegeleider : Victor Santiago Asuncion
De detailpagina bekijken
Halve finale 2017: Thomas-Michael Auner - recital
Vrijdag 19 mei 2017 Flagey/Studio 4 Johann Sebastian Bach : Preludium (Suite n. 6 in D BWV 1012) Johann Sebastian Bach : Allemande (Suite n. 6 in D BWV 1012) Johann Sebastian Bach : Gigue (Suite n. 6 in D BWV 1012) Annelies Van Parys : Chacun(e) sa chaconne Robert Schumann : Adagio en Allegro op. 70 Zoltan Kodály : Sonate op. 4 Fantasia : Adagio di molto | Allegro con spirito Humoresque op. 5 Solist : Thomas-Michael Auner Pianobegeleider : Jonas Vitaud
De detailpagina bekijken
Halve finale 2017: Shizuka Mitsui - recital
Zaterdag 20 mei 2017 Flagey/Studio 4 Johann Sebastian Bach : Preludium (Suite n. 4 in Es BWV 1010) Johann Sebastian Bach : Courante (Suite n. 4 in Es BWV 1010) Johann Sebastian Bach : Gigue (Suite n. 4 in Es BWV 1010) Annelies Van Parys : Chacun(e) sa chaconne Johannes Brahms : Sonate n. 2 in F op. 99 Allegro vivace | Adagio affettuoso | Allegro passionato | Allegro David Popper : Elfendans Solist : Shizuka Mitsui Pianobegeleider : Takashi Sato
De detailpagina bekijken
Halve finale 2017: Maciej Kulakowski - recital
Zaterdag 20 mei 2017 Flagey/Studio 4 Johann Sebastian Bach : Preludium (Suite n. 6 in D BWV 1012) Johann Sebastian Bach : Allemande (Suite n. 6 in D BWV 1012) Johann Sebastian Bach : Gigue (Suite n. 6 in D BWV 1012) Annelies Van Parys : Chacun(e) sa chaconne Claude Debussy : Sonate in d Prologue | Sérénade | Finale Krzysztof Penderecki : Capriccio per Siegfried Palm Pablo de Sarasate : Zigeunerweisen op. 20 Solist : Maciej Kulakowski Pianobegeleider : Keiko Tamura
De detailpagina bekijken
Halve finale 2017: Ayano Kamimura - recital
Zaterdag 20 mei 2017 Flagey/Studio 4 Johann Sebastian Bach : Preludium (Suite n. 6 in D BWV 1012) Johann Sebastian Bach : Sarabande (Suite n. 6 in D BWV 1012) Johann Sebastian Bach : Gigue (Suite n. 6 in D BWV 1012) Annelies Van Parys : Chacun(e) sa chaconne Alberto Ginastera : Pampeana n°2 op. 21 Francis Poulenc : Sonate FP 143 Allegro - Tempo di marcia | Cavatine | Ballabile | Finale Solist : Ayano Kamimura Pianobegeleider : Anna Naretto
De detailpagina bekijken
Halve finale 2017: Aurélien Pascal - recital
Zaterdag 20 mei 2017 Flagey/Studio 4 Johann Sebastian Bach : Preludium (Suite n. 5 in c BWV 1011) Johann Sebastian Bach : Courante (Suite n. 5 in c BWV 1011) Johann Sebastian Bach : Gigue (Suite n. 5 in c BWV 1011) Annelies Van Parys : Chacun(e) sa chaconne Luigi Boccherini : Sonata "L'Impératrice" in A Francis Poulenc : Sonate FP 143 Allegro - Tempo di marcia | Cavatine | Ballabile | Finale Solist : Aurélien Pascal Pianobegeleider : Anna Naretto
De detailpagina bekijken
Audio
Halve finale 2017 : Astrig Siranossian - recital
Halve finale 2017: JeongHyoun (Christine) Lee - recital
Halve finale 2017: Seungmin Kang - recital
Halve finale 2017: Yuya Okamoto - recital
Halve finale 2017: Bruno Philippe - recital
Halve finale 2017: Christoph Heesch - recital
Halve finale 2017: Irena Josifoska - recital
Halve finale 2017: Santiago Cañón-Valencia - recital
Halve finale 2017: Alexey Zhilin - recital
Halve finale 2017: Ivan Karizna - recital
Halve finale 2017: Julia Hagen - recital
Halve finale 2017: Victor Julien-Laferrière - recital
Halve finale 2017: James Jeonghwan Kim - recital
Halve finale 2017: Jonas Palm - recital
Halve finale 2017: Sihao He - recital
Halve finale 2017: Valentino Worlitzsch - recital
Halve finale 2017: Anastasia Kobekina- recital
Halve finale 2017: Brannon Cho - recital
Halve finale 2017: Thomas-Michael Auner - recital
Halve finale 2017: Yan Levionnois - recital
Halve finale 2017: Aurélien Pascal - recital
Halve finale 2017: Ayano Kamimura - recital
Halve finale 2017: Maciej Kulakowski - recital
Halve finale 2017: Shizuka Mitsui - recital
Werken
ComponistWerk
Van Parys AnneliesChacun(e) sa chaconne
Shop
Français - Nederlands - English
In de website zoeken
Newsletter
Inloggen
Audio & video Viool 2019
Herbeluister of herbekijk de optredens van de kandidaten !
De cd's van de Wedstrijd
Online mediatheek
Audio, video's en foto's van 1951 tot 2019